ETAPY

 1. Inwentaryzacja architektoniczna i dokumentacja fotograficzna

Wizja lokalna na budowie oraz dokładny pomiar lokalu są niezbędne do zweryfikowania poprawności wymiarów na przekazanym rzucie, przed rozpoczęciem projektu i zbudowaniem  bryły wnętrza. W przypadku projektów on-line po stronie Inwestora jest wysłanie rzutów projektu budolwanego, wymiarów i zdjęc projektowanej przestrzeni.

 

Jest to pierwszy kontakt z projektowaną przestrzenią – wtedy często rodzą się pierwsze pomysły wnętrza, jego przyszłej formy i funkcje.

 

2. Projekt koncepcyjny

Praca nad koncepcją to pierwszy etap prac projektowych. Koncepcje obejmują rysunki z propozycjami ścian działowych, układy mebli, urządzeń i sanitariatów. Bazując na jednej, wybranej koncepcji lub kilku jej wariacjach pracujemy nad jej ostateczną formą.

 

3. Wizualizacje wszystkich pomieszczeń

Akceptacja projektu koncepcyjnego umożliwia przejście do kolejnego etapu jakim są wizualizacje. Jest to najbardziej oczekiwana część projektu przez Klientów.

 

Wizualizacje to doskonała forma zaprezentowania wizji projektowej. Wspólnie z Klientami pracujemy nad ostateczną wersją wizualizacji, która odzwierciedla ich przyszłe wnętrze.

 

4. Spis materiałów

W ramach projektu przygotowujemy szczegółowy wykaz materiałów (m.in. mebli, opraw oświetleniowych, sanitariatów oraz innych elementów zaprojektowanych we wnętrzu) zawierający niezbędne informację takie jak nazwa produktu, adres sklepu posiadającego dany produkt w swojej ofercie handlowej a także niezbędne ilości potrzebne do zrealizowania projektu (ilość płytek, tapet, podłóg, itp.)

 

Każdy projekt dostosowujemy do budżetu Klienta a wykaz materiałów wraz z funkcją kontroli kosztów pozwala naszym Klientom bezproblemowo przebrnąć przez etap zakupów oraz dobrze zarządzać finansami, podczas realizacji projektu.

 

 

 

5. Przygotowywanie zamówień

 Szczegółowy wykaz materiałów z dokładnymi danymi kontaktowymi pozwalają na szybkie i łatwe przejście przez ten etap. Na życzenie klienta możemy pomóc w przygotowaniu zamówień w firmach, z którymi współpracujemy

 

 

6. Dokumentacja techniczna dla ekip

Proces kreacji wnętrza kończy się wraz z zaakceptowaniem wizualizacji oraz wykazu materiałów. Przystępujemy wtedy do etapu przygotowania szczegółowej dokumentacji projektowej w oparciu o wcześniejsze założenia wypracowane wspólnie z Klientem podczas procesu kreacji. Precyzyjne rysunki techniczne stanowią dokładną instrukcję budowlaną dla ekipy wykonawczej umożliwiającą zrealizowanie projektu zgodnie z ustaleniami i wizją przedstawioną na wizualizacjach.

Dokumentacja techniczna, zwana też projektem wykonawczym, przekazywana jest w formie książki. Zawiera następujące rysunki techniczne:

- rozwinięcia widoków wszystkich ścian (rozplanowanie okładzin typu tapety, kafle itp.)
- schemat rozmieszczenia gniazd elektrycznych, włączników oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych
-projekty opraw oświetleniowych

- projekty podłóg (dobór kolorystyki i materiałów)
- projekty sufitów podwieszanych
- projekty mebli kuchennych/ mebli na zamówienie
- projekt zabudowy kuchni w skali 1:50 lub 1:30
- projekty zabudowy łazienek w skali 1:50 lub 1:30
- projekt szczegółowy łazienek z wyszczególnieniem okładzin podłogowych i ściennych, ceramiki oraz armatury
- rysunki wykonawcze mebli na wymiar w skali 1;50 lub 1:30

-projekt wyburzeń oraz powstanie nowych zabudow

- detal w razie potrzeby, skala 1:10, 1:20 lub 1:50

 

7. Wycena prac wykończeniowych

Na życzenie Klienta dokonujemy wyceny prac wykończeniowych u naszej ekipy. Cena kosztorysu to 5 zl/m2, ale koszt ten jest zwracany jeśli ekipa rekomendowana przez nas będzie uczestniczyć w pracach remontowych. Współpracująca z nami ekipa budowlana dokładnie czyta i analizuje projekty techniczne co likwiduje wszelkie problemy wynikające ze złego zrozumienia przez wykonawcę projektu. Po zakończeniu projektu umawiamy się z ekipą, dokładnie omawiamy cały projekt i odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości.

 

Rekomendujemy współpracę z naszą ekipą remontową oraz naszymi sprawdzonymi fachowcami – ogranicza to do minimum ryzyko związane ze współpracą z nierzetelnymi wykonawcami i problemami mogącymi pojawić się podczas realizacji projektu. 

 

USŁUGI DODATKOWE:

Nadzór autorski bądź inwestorski

Nadzór to propozycja dla osób, którym brakuje czasu, aby zajmować się remontem, przebywającym poza granicami kraju, lub dla tych, które chcą być zwyczajnie odciążone od trudów samodzielnego wykańczania mieszkania i realizacji wykonanego przez nas projektu. Nadzór to nie tylko kontrola nad zgodnością prac wykończeniowych z dokumentacją techniczną oraz jakością wykonywanych robót, to także koordynacja zamówień oraz dostaw materiałów i mebli zgodnie z zaakceptowanym wykazem.

 

Nadzór pełny to usługa dla najbardziej wymagających Klientów, którzy chcą wprowadzić się do gotowego, wykończonego i urządzonego już mieszkania/domu. Jest to doskonała propozycja także dla osób, które chcą być zwyczajnie odciążone od trudów samodzielnego wykańczania mieszkania i realizacji wykonanego przez nas projektu.

 

Nadzór autorski

to sprawdzanie zgodności wykonywanych robót budowlanych z projektem.

 • Rozmowy i konsultacje z wykonawcami
 • Sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem oraz uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie.
 • 4 spotkania na miejscu inwestycji

Nadzór inwestorski

to wszystkie prace objęte projektem kompleksowym oraz dodatkowo rozszerzony nadzór autorski wraz z koordynacją zamówień.

Nadzór inwestorski obejmuje:

 • Odciążenie klienta z potrzeby kontaktów z wykonawcami i całkowite przejecie koordynacji inwestycji
 • Pomoc przy doborze ekip wykończeniowych
 • Przedstawienie wykonawcom założeń projektowych
 • Logistykę zamówień oraz transportów
 • Koordynację prac związanych z procesem realizacji projektu
 • Stały kontakt z firmami realizującymi prace wykończeniowe w trakcie realizacji wnętrza
 • Rozwiązywanie bieżących problemów związanych z prowadzonymi pracami oraz uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie
 • Weryfikację prac w zakresie ich zgodności z projektem
 • Weryfikację dostaw materiałów pod kątem ich zgodności z zamówieniem, warunkami technicznymi oraz terminem dostawy
 • Wprowadzanie ewentualnych zmian projektowych na etapie realizacji
 • Informowanie Zamawiającego o postępie prac oraz podjętych decyzjach związanych z realizacją projektu
 • Informowanie Zamawiającego o zbliżających się terminach płatności za poszczególne dostawy materiałów wykończeniowych oraz prace wykończeniowe

© Copyright 2015 Projekty AM | All rights reserved | Created by Cookiemonsters.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.